Izbraukuma foto studija un moment foto pasākumos, fotostūrītis ar bilžu drukāšanu uz vietas

Fotošova mērķis ir nepārtraukta radošā un profesionālā attīstība, kas tiek panākta ar to, ka viss kam mēs ķeramies klāt, tiek darīts ar maksimālu atdevi un ieinteresētību. Fotošova mērķis nebūt nav: ātri, lēti un labi.
Mūsdienu ātrais dzīves un darba temps ir tik visaptverošs, ka cilvēkiem nav laika, lai kaut uz mirkli apstātos, sajustu un saskatītu. Tādēļ izbraukuma studija nozīmē ne tikai uzstādīt sarežģītu aprīkojumu un nospiest profesionāla foto aparāta pogu, bet ļaut katram no mums iegūt ko vairāk. Iespējams, ka noķertais mirklis, iemūžināts arī uz taustāmas bildes, būs viens no labākajiem, ko otrreiz vairs nevarēs atkārtot pat apstaigājot visus pilsētas salonus. Atmiņā paliks arī vieta, uzņēmuma nosaukums uz fotogrāfijas saistīsies ar to labāko un dos iemeslu atgriezties. Tie, kas paiet garām reklāmām, varbūt apstāsies pie tādas nestandarta atrakcijas, ka fotostūrītis.

Tātad mūsdienās foto sesijas var rīkot ne tikai studijā, bet gan jebkurā vietā gan telpās, gan brīvā dabā. Ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijas teritorijā.
Fotošovs ir lielisks veids, kā bagātināt pasākumu, nodrošinot viesiem aizraujošu izklaidi un iemūžināt skaistus mirkļus fotogrāfijās. Tāpat arī nestandarta uzmanības pievēršanas taktika produktu prezentācijās, lai atgādinātu par sevi jeb arī vienkārši uzdāvināt svētkus citiem, ka to dara Laima izmantojot fotostūrīša pakalpojumus ar momentizdruku Ziemassvētkos.


Lūdzu nospiest uz zemāk redzamajiem foto, lai palielinātu un apskatītu piemērus

Piemēri Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6 Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11 Foto 12 Foto 13 Foto 14 Foto 15 Foto 16 Foto 17 Foto 18 Foto 19 Foto 20 Foto 21 Foto 22 Foto 23 Foto 24 Foto 25 Foto 26 Foto 27 Foto 28 Foto 29 Foto 30

Kas ir profesionāla mobilā fotostudija, izbraukuma foto druka, fotostūrītis, foto stends, moment foto, jeb citiem vārdiem: kārtīgs tusiņš?

Studija, Mobils, Fotogrāfija - šāds savienojums ir ietverams pat vienas somas izmērā.
Jau kopš seniem laikiem cilvēkam ir bijusi vēlme iemūžināt dzīvi uz kaut kā acīm skatāma. 1814. gadā tika uzņemta pasaulē pirmā fotogrāfija. 21. gadsimtā foto ir ievērojami attīstījies un plaši pieejams jebkuram cilvēkam. Foto industrijas pirmsākumos, fotografēt bija iespējams tikai speciāli ierīkotā telpā - studijā, fotosalonā. Aprīkojums bija liels un smags. Bet līdzīgi kā impresionisti glezniecībā, arī fotogrāfi izdomāja portatīvu aprīkojumu, lai varētu izkļūt no četrām sienām un strādāt visur, kur vēlas. Šodien fotografēt var jebkurš, jo ir plaši pieejamas kvalitatīvas kompaktkameras, nemaz nerunājot par mobilajiem tālruņiem ar iespaidīgas kvalitātes iebūvētām fotokamerām. Arī foto printeri var iegadāties gandrīz jebkurš.
Fotogrāfija nestāv uz vietas un ir arī kā radošs un efektīvs indivīdu komunikācijas veids mūsdienu sabiedrībā. Ja senāk fotogrāfijas bija paredzētas ievietošanai foto albūmos vai rāmjos pie sienas vai plauktā, tad mūsdienās fotogrāfijas lietošanas modelis kļūst vairāk atraktīvs. Aktīvi indivīdi fotoblogā vai sociālajā tīklā nekavējoties ievieto savas radītās fotogrāfijas, citi cilvēki tās raksturo, vērtē, komentē, rezultātā radot sarunu un diskusiju. Neskatoties uz to, aptaustāma fotogrāfija tomēr nav kā izmiris dinozaurs. Neskaitāmās fotogrāfijas tīmeklī ātri pazūd kā okeānā, to ir tik daudz, ka visas nav iespējams apskatīt, bet izdrukāta bilde vienmēr būs acu priekšā. Bilde uz fotopapīra tiek drukāta tikai tad, ja tā ir īpaša. Tādēļ tik populārs ir pasākumu foto pakalpojums ar fotogrāfiju drukāšanu uz vietas. Foto stūrītis ar mākslas foto ir tā vieta, kur vienmēr pulcēsies cilvēki. Izbraukuma foto salons un fotogrāfiju izdruka uz vietas ir ne tikai izklaide, bet kā ir teikuši paši modeļi, tā ir vieta, kur radīta līdz šim varbūt pat vislabākā fotogrāfija. Jo ne katram ir pieejams foto salons pilsētā, kurā dzīvo, vai arī nevar saņemties apmeklēt profesionālu foto studiju tādēļ, ka apmeklējums atgādina vizīti pie zobu ārsta. Iedoma, ka varbūt kaut kur pastāv tāds sapņu fotogrāfs, varbūt nav slikta. Bet nav jālauza galva un jāraizējas, ka nevarēs pareizi saprasties ar fotogrāfu izstāstot savas vēlmes, īsts aroda meistars zinās, kā labāk. Fotogrāfa pakalpojumi nav nekas sāpīgs. Sapņi var piepildīties pavisam negaidot, tikai jāpaiet tiem pretī. Salona foto bija un būs modē pat digitālajā laikmetā.
Portrets ir viena no galvenajām tēmām, ko cilvēks iemūžina fotogrāfijā. Šis žanrs ir vispieejamākais un visizteiksmīgākais - jebkurā mājas albumā, interneta blogā, sociālajā tīkla vai citā virtuālā foto galerijā var atrast daudzas profesionālas portretu fotogrāfijas. Taču portrets joprojām ir un paliek sarežģītākais un prasīgākais starp citiem žanriem. Vieni domā, ka viņi nav pietiekami fotogēniski, ka nezin kā pozēt, nevar izdomāt, kur likt rokas, kādā rakursā pagriezties un tml, tādēļ patiesi labas portreta fotogrāfijas ir retums. Tehnikas pieejamība ir palielinājusi fotoamatieru un gadījuma knipsētāju skaitu, bet amatierfotogrāfijā viss ir atkarīgs tikai no veiksmes un no apstākļiem. Turpretī profesionāls fotogrāfs spēj notvert īsto mirkli ātri un precīzi. Profesionāls un pieredzējis Fotošova fotogrāfs nodrošina ne tikai prasmīgi radītu attēlu, bet palīdz cilvēkiem atrast vislabāko, kas viņos ir, varbūt pat to, ko viņi iepriekš pat nav nojautuši. Fotogrāfs ir gluži kā burvis, kura burvju nūjiņa ir fotoaparāts, un foto salons var kļūt kā templis, kur sastopams nezināmais un pārlaicīgais.
Uzreiz izdrukāta fotogrāfija saviesīgā pasākumā rada papildus izklaidi, sagādā jautrus mirkļus, jo saņemt bildi pāris minūšu laikā pēc fotografēšanas, tālākā vakara gaitā visi to var apskatīt, vērtēt un komentēt un sagādāt daudz jautrības. Pēc pasākuma, visas fotogrāfijas ir pieejamas arī digitālā formātā diskā vai uz servera, lai pēc tam tās var ērti publicēt internetā vai arī izgatavot papildus eksemplārus foto ateljē vai ar sava printera palīdzību. Starp citu, mūsdienu tehnoloģijas spēj nodrošināt fotogrāfiju ielādi internetā arī mobilās studijas izbraukuma laikā, jo gandrīz visur ir atrodams kāds wi-fi pieejas punkts.

Profesionāla fotogrāfija - priekšrocības

Fotogrāfs ir persona, kas uzņem fotogrāfijas, izmantojot fotokameru jeb fotoaparātu. Profesionāls fotogrāfs pelna iztiku ar fotografēšanu. Fotogrāfs amatieris aizraujas ar fotografēšanu, nesaņemot par to naudu. Fotogrāfa galvenais darba instruments ir fotoaparāts. Rezultātu nodrošina gan aprīkojums, gan zināšanas un iemaņas.

Kompozīcija
Viens no veiksmīgas portreta fotogrāfijas pamatlikumiem ir foto kadra kompozīcija. Ja tā ir neizdevusies, ļoti viegli var sabojāt jebkuru labu ideju un iemūžināmo mirkli. Pieredzējis fotogrāfs īpaši uzmanīgi izvērtē to, ko viņš vēlas iekļaut kadrā. Reizēm pietiek nedaudz pamainīt kameras stāvokli vai pašam pavirzīties sāņus, lai kadrs atbrīvotos no liekajām detaļām. Apvienojot dažādus kompozīcijas paņēmienus, uzmanība tiek pievērsta tieši personai. Dažkārt tiek fotografēts no iespējami zemas pozīcijas, lai meitenei kājas izskatītos garākas, it kā tās augtu no galvas :). Fotogrāfijā izglītots profesionālis portreta kompozīcijā izmanto īpašas līnijas, kas virza skatītāja skatienu uz galveno objektu. Nezinātājs šīs līnijas nepamana, tikai jūt, ka uzņēmums uzrunā un piesaista.
Nedrīkst aizmirst, ka portreta fotogrāfija ir ļoti dinamisks un vienmēr mainīgs žanrs, tādēļ fotogrāfs nav stagnāts, kas pārāk strikti pieturas pie kādiem kanoniem un līdz ar to padara bildi nedzīvu, bet cenšas atrast jaunas idejas un tādējādi veido portretu dzīvu un izteiksmīgu. Foto izdruka var radīt lielāku bildes vērtību.

Apgaismojums un tā kvalitāte
Profesionālajā fotogrāfijā izmanto gan dienasgaismu, gan mākslīgo apgaismojumu. Katrs no tiem sevī ietver gan spilgtumu, gan noskaņu, ko veido apgaismojuma krāsa, kā arī neiztrūkstošus kompozīcijas elementus – ēnas. Profesionāli fotogrāfi nevar tikt uzskatīti par īstiem meistariem, ja nemāk izmantot apgaismojumu savā labā. Svarīgs ir arī apgaismojuma virziens, kas izceļ portreta formu un faktūru. Fotošova fotogrāfs prasmīgi izmanto visus apkārtējos apstākļus, lai neizceltu krunkas un nelīdzenumus.
Izmantojot mākslīgo apgaismojumu, fotogrāfs var panākt ļoti dažādus efektus. Mēs izmantojam profesionālus mākslīgās gaismas avotus. Viens gaismas avots dod kontrastainas ēnas, tādēļ tās jāizlīdzina, izmantojot atstarojošus ekrānus vai papildu gaismas avotus. Tikai no priekšpuses virzīta gaisma portretu veido plakanu, tāpēc ļoti bieži papildus izmanto pret gaismu un sānu gaismuu, kas izceļ portreta formu.
Vienas zibspuldzes, kas atrodas virs kameras ("ziepju" trauka), izmantošana portreta fotogrāfijā ir lielākā kļūda, ko fotogrāfs var izdarīt. Tiešā zibspuldzes gaisma ir plakana un sabojā jebkuru darbu. Tādēļ ar mobilajiem telefoniem un kompaktkamerām telpās uzņemtās fotogrāfijas reti kad ir baudāmas. Interesants ir fakts, ka profesionālās klases foto kamerām, ka piem. Canon Mark sērijai, tāda funkcija, kā iebūvētā zibspuldze nemaz nav paredzēta.

Tehniskās prasības un aprīkojums
Lai iegūtu pareizu portreta daļu proporciju, profesionāls fotogrāfs izvēlas vispiemērotāko objektīvu. Objektīvi lietpratēja foto somā vienmēr ir vairāki. Ja vēlas iegūt seju pa visu kadra laukumu izmantojot platleņķa objektīvu, fotogrāfam jāpieiet pēc iespējas tuvāk, tādēļ sejas daļas vairs nav proporcionālas - deguns izskatās lielāks, nekā patiesībā, savukārt ausis - pārāk maziņas. Otra galējība ir objektīvs ar pārmērīgi garu fokusa attālumu, jo tad proporcijas veidojas pārāk pareizas – deguns izskatās it kā iespiests sejā. Bet ir viens otrs modes fotogrāfs, kas izmanto tieši garā fokusā objektīvus. Piemērs izsmērētam fonam brīvā dabāIr arī piemērs Fotošova darbā, organizējot fotostūrīti brīvā dabā, zem klajas debess. Kā aizmugures fons bija pieejams tikai skats uz neizteiksmīgiem krūmiem. Garā fokusa profesionālās sērijas objekīvs EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM palīdzēja iegūt "izsmērētu" aizmugures fonu, līdz ar to padarot bildi kvalitatīvāku un baudāmāku. Skat. meitenes fotogrāfiju ar savu mīluli no Vislatvijas Adoptēto un Patversmju Dzīvnieku Izstādes. Tas arī apliecina, ka fotogrāfs nebaidas no svešiem suņiem, ka tie var sakost vai nodarīt kādu skādi dārgam fotoaparātam:)

No cilvēku fizioloģijas viedokļa, mēs viens otru vislabāk uztveram no divu trīs metru attāluma, tādēļ jāizvēlas objektīvs, ar kuru no šī attāluma var iegūt vajadzīgo kadrējumu. Cilvēka acs skata leņķis ir salīdzināms ar normāla fokusa garuma objektīva skata leņķi.
Katrai situācijai tiek piemeklēts vispiemērotākais foto objektīvs un aprīkojums. Lai jūsu prieks par fotogrāfijām būtu lielāks, foto izbraukumi var nodrošināt arī plašu foto rekvizītu klāstu un dažādus foto fonus. Ir tematiskās foto sesijas, kā retro foto, kur fotogrāfijas tiek izdrukātas ar senlaicīgu tonējumu un pat apgrieztas ar robainām maliņām izmantojot antikvāru foto giljotīnu.
Studijas vai salona foto un fotogrāfiju izdruka nav vienīgais piedāvājums. Fotogrāfs ir ļoti daudzpusīgs. Foto pakalpojumi tiek nodrošināti ātri un profesionāli un fotogrāfs viegli piemērojas dažādām situācijām un prasībām, turklāt izmanto savā darbā tikai labāko foto tehniku, tādēļ ikviens projekts, kuru izvēlēsieties īstenot, jums izvērtīsies par skaistu, iedvesmojošu piedzīvojumu, kā arī biznesā palīdzēs iegūt lielāku atpazīstamību un klientu loku.